close
2016’nın en iyi PhotoShop eklentileri

Sketch, tasarımdaki en son trenddir ancak Photoshop hala çoğumuz tarafından kullanılmaktadır ve iyi bir neden vardır. Doğru eklentilerle Photoshop, tasarım çalışmalarınızı kalabalıktan sıyrılmanızı sağlayan son derece kullanışlı bir programdır.

Bu eklentilerin bazıları sizi daha verimli bir tasarımcı yapacak, diğerleri ise müthiş portföyler için 3D efektler oluşturmanıza yardım edecek. 

İşte 2016’nın En İyi 11 Photoshop Eklentisi

Craft By Invision

https://www.invisionapp.com/craft

Craft, gerçek verileri göz önünde bulundurarak tasarım yapmanıza izin veren, nispeten yeni bir eklenti paketidir. Web sitelerinden, API’lerden vs. gerçek verileri çekebilir ve bu verileri tasarımlarınıza yerleştirebilir ve tasarımlarınızı çok daha ilginç yapabilirsiniz. “Lorem ipsum” ve stüdyo görüntüleri gitmeli – UI’ları daha doğru hale getirme zamanı.

Perspective Mockups

http://perspectivemockups.com/

Perspektif mockup’ları sizi daha iyi bir tasarımcı yapmaz, ancak kesinlikle daha cool bir tasarımcı yapacaktır. Tüm Dribbble tasarımcılarının 3D ekran döşeme işlemini nasıl yaptığını biliyor musunuz? Bu basit eklentiyle, tüm bu işi sizin için bu eklenti yapmaktadır.

Slicy

http://macrabbit.com/slicy/

Bu tam bir Photoshop eklentisi değil, ancak bu uygulama olmadan yaşayamayacağım. Tek yapmanız gereken Photoshop dosyalarını içine bırakmaktır ve otomatik olarak CSS’nize eklemeniz veya geliştiricilere teslim etmeniz için PNG’ler oluşturur. Katmanlara “name.png” adını verin, kaydedin ve dosyayı Slicy’e bırakın.

Guide Guide

http://guideguide.me/

Sözde en çok kullanılan Photoshop eklentilerinden biri olan bu eklenti, tasarımlarınıza ızgara düzenleri ekleyerek size zaman kazandırır. Değerli tasarım saatlerini boşa harcamazsınız. Rehber Kılavuzu, sizin için bütün işi yapar.

ColorKit

https://colorkit.pluginmate.com/

Dışarıdaki tüm renk severler için ColorKit, kullandığınız renkleri izlemek, projelerinizde farklı kaynaklardan renkler toplamak ve renkleri katmanlarla yalnızca tek bir tıklamayla birleştirmek için gerekli bir araçtır.

UberSpacer

http://uberplugins.cc/

Bu aracın nekadar kullanışlı olduğu konusunda çok şaşırdım. Bu panel tasarımınızdaki farklı nesneler arasında aynı mesafeyi ayarlamanızı sağlar. Aralarındaki boş alana daha fazla göz atmaktan ya da yöneticileri sizin yerinize işaretlemek için cetveller oluşturmaya çalışmayın. UberSpacer, çeşitli katmanları basitçe düzenliyor.

Mockuuups

https://www.mockuuups.com/

Bu sürükle ve bırak aracı, güzel uygulama önizlemeleri ve pazarlama malzemeleri oluşturmanızı sağlar. Uygulamanızın tasarımını, uygulamanızın neye benzediğini tam olarak göstermek için bir iPhone veya tablet taşıyan manik bir elin görüntüsüne yerleştirin.

UberColumns

http://uberplugins.cc/

Paragraf metninizi sütunlara bölün. Bu genellikle Photoshop’ta can sıkıcı bir güçlüktir, ancak UberColumns ile kolaydır. Sütun sayısını ve aralarındaki istenen aralığı piksel olarak ayarlayın. Geri kalanı eklenti de yapar.

SVG Layers

http://svglayers.com/

SVG dosyalarını düzenlenebilir vektör katmanları olarak içe aktararak bu araçla iş akışınızı geliştirin. Temiz SVG’leri doğrudan Photoshop’tan dışa aktarmak, çok fazla zaman kazandırmak ve Photoshop’u daha kullanışlı bir tasarım ortamı yapmak için kullanabilirsiniz.

Fontea

https://fontea.madebysource.com/

Bu ücretsiz eklenti, 800 Google fontunu Photoshop’a ekler. İhtiyacınız olan yazı tiplerini tek tek indirip Photoshop’a aktarmak artık yeterli değil. Bu eklenti sadece birkaç tıklamayla tonlarca güzel, kullanışlı yazı tipi sunar.

Font Hero

http://www.layerhero.com/fonthero/

Fontea’da bulamadığınız tüm fontlar için Font Hero, font kitaplığınızı yakalamanıza ve Photoshop’a içe aktarmanıza yardımcı olur. Ayrıca, aradığınız fontları bulmak için sahip olduğunuz her yazı tipinde gezinmenize gerek kalmaması için fontlarınızı kütüphaneler halinde sınıflandırmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur.

Tags : eklentiphotoshopplugins

Leave a Response