close
ankara-fotograf-yarismasi
 Başvuru Sona Erdi 

Yarışmanın Adı: “Ankara” 3. Fotoğraf Yarışması 2017

3.düzenlenen Ankara Fotoğraf Yarışması 2017’nin son katılım tarihi 8 Haziran 2017’dır. Fotoğraf yarışmasının konusu, şehirlerin vermek istedikleri mesajları hızlı ve güçlü güçlü bir şekilde insanlara ulaştırması ve bu kapsamda Ankara fotoğrafları ile mesajları sizlerin belirlemesi.

İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında; Ankara’nın kalkınma, üretme dinamiklerinin ve tüm alt bileşenlerinde sahip olduğu potansiyelin tanıtılması, dolayısıyla yeni yatırımların özendirilmesini hedeflenmektedir. Ankara; üniversitelerin, teknoparkların, organize sanayi bölgelerinin, kültür ve sanat merkezlerinin çok yoğun olduğu ve beşerî sermayesi en güçlü kentimizdir. Savunma sanayii, yazılım, elektronik ve medikal sektörlerinde Türkiye’de başta gelmektedir. Aynı zamanda tarım ve hayvancılık alanında bölgede öne çıkan ürünleriyle de dikkat çekmektedir.

Temel hedefimiz; Ankara’ya kültür ve tarih tarafından bakarak Ankara’nın tarihi mekânları, müzeleri, vakıf eserleri, türbeleri gibi kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan yönlerinin fotoğraflanarak ortaya çıkartılması olacaktır. Yarışmada ödül kazanan fotoğraf(lar), Ajans tarafından Ankara’nın tanıtımında kullanılacaktır. Bu kapsamda CD/DVD, sosyal medya vb. platformlarda yaygın erişime sunulacaktır.

Yarışma Takvimi

  • Yarışma Başlangıç Tarihi : 18 Şubat 2017
  • Son Katılım Tarihi : 08 Haziran 2017 saat 23.00 (TSI)
  • Seçici Kurul Toplantısı : 05 Temmuz 2017
  • Sonuç Bildirim Tarihi : 07 Temmuz 2017
  • Ödül Töreni ve Sergi Tarihi : 25 Temmuz 2017

Ödüller:

Birincilik – 3.000 TL
İkincilik – 2.000 TL
Üçüncülük – 1.000 TL
Mansiyon (1 adet) – 500 TL
Sergileme (En fazla 10 adet) – 100 TL
Satın Alma (DK’nin istediği sayıda) – 100 TL

Katılım ve detay için tıklayınız…

Tags : ankara fotoğraf yarışmasıdijital fotoğraffotoğraffotoğraf yarışması

Leave a Response