close
Tasarım Yarışmaları

37. Grafik Tasarım Sergisi Yarışması Başvuruları Başladı

grafik-tasarım-yarışması

Son Başvuru Tarihi: 21 Eylül 2018

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından bu yıl 37.si düzenlenen ve Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen Grafik Tasarım Sergisi ve Yarışması için başvurular başladı. Afiş tasarımından yazı karakteri tasarımına, illüstrasyondan mobil uygulama ve web sitesi tasarımına kadar 35 farklı kategoride düzenlenecek yarışmaya erken katılım kapsamında 7 Eylül’e kadar başvurulabiliyor. Başvuru süreci ise 21 Eylül’de sona eriyor.

Yarışmanın Öğrenci Projesi kategorisine üniversitelerin Grafik Tasarım ya da Görsel İletişim Tasarımı Bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri okulda gerçekleştirdikleri projeleriyle  başvuruda bulunabiliyor.

Bunların yanı sıra yarışmada Bikem Özsunay Vakfı Afiş Ödülü, Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, Emin Barın Logotype Özel Ödülü, İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü, Sait Maden Tipografi Özel Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü sahiplerini bulacak.


Tasarımcılar istedikleri sayıda işle başvurabiliyor

Tasarımcılar tüm kategorilerde ve istedikleri sayıda işle yarışmaya katılabilirken, sergide yer almak ve yarışmaya katılmak için GMK üyesi olmak da gerekmiyor. Başvuru şartları ve kategorilerle ilgili detaylı bilgiye 37.gmk.org.tr üzerinden ulaşılabiliyor. Bu yıl başvurular ilk defa 37.gmk.org.tr üzerinden online olarak kabul edilecek.

Ödül töreni 9 Kasım’da

Grafik Tasarım Yarışması’nın ödül töreni 9 Kasım 2018 günü Mimarlar Odası Karaköy Binasında, sergi açılışı ile birlikte gerçekleştirilecek. Törende 37 GMK ödülü ve 8 özel ödül olmak üzere toplam 45 ödül sahiplerini bulacak. Sergi, 11 Aralık 2018 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

GMK Ödülleri Seçici Kurulu

  • Atilla Karabay – Yaratıcı Yönetmen, Happy People Project, GMK üyesi
  • Ayşe Karamustafa Türksoy – Grafik Tasarımcı, Karamustafa Tasarım, GMK üyesi
  • Haluk Tuncay – Grafik Tasarımcı, GMK üyesi
  • Perim Öktem – Grafik Tasarımcı, GMK üyesi
  • Selçuk Öziş – Grafik Tasarımcı, FMV Işık Üniversitesi Öğr. Gör., GMK üyesi 
  • Taner Ardalı – Grafik Tasarımcı, GMK üyesi
  • Zafer Lehimler – Grafik Tasarımcı, Atatürk Üniversitesi, Öğr.Gör., GMK üyesi

Öğrenci Projeleri Seçici Kurulu

  • Ervin Esen – Grafik Tasarımcı, HaritaMetod’un Kurucusu, GMK üyesi
  • Özge Güven – Tasarım Direktörü, TBWA, GMK üyesi
  • Teoman Fıçıcıoğlu – Grafik Tasarımcı, Editoryal Ltd.’nin Kurucusu, GMK üyesi

Leave a Response