close
3d-harita-hazirlamak

3D haritalar hazırlamak artık dahada kolay.

3D haritalar hazırlamak sandığınız kadar karmaşık bir işlem olmaktan çıkıyor.

3 boyutlu harita hazırlamak oldukça emek gerektiren bir uğraştır. 3 boyutlu programlar  ve harita üreten yazılımları satın alarak bu işi yapabilirsiniz.
Fakat bu size biraz pahalıya mal olacaktır. Fakat küçük işlerinizde kullanmak için 3 boyutlu haritalar oluşturmak size sadece 15 Dolara mal olacaktır. Bu yazılım bir Photoshop eklentisi olan ‘3D Map Generator’ dür

Bu eklenti sayesinde çok fazla Photoshop bilgisi gerekmeden profesyonel 3D haritalar üretebilirsiniz. Genel olarak her vektörel şekli, yazıyı, piksel veya akıllı nesne fark etmeksizin kullanabilirsiniz. Daha sonra ise çimen, toprak, kar, çöl, yazı, sembol, 2d haritalar ( google maps gibi ) yada özel olarak hazırlamış olduğunuz dokuları ekleyebilirsiniz. Dilerseniz sokaklar ,nehirler, göller ve diğer tür nehir yatakları çizebilirsiniz.

slide_3dmg2
slide_gmg

Haritaların yüzeyindeki yapıları ve renkleri kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ne zaman ve nereye isterseniz ışık ve gölge eklemeye imkan sağlamaktadır. Bu haritaları istediğiniz ölçüde oluşturabilir ve herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz.

3d-harita-hazirlamak-infografik-grafik-4

Bu 3 boyutlu haritaları, yerleşim planlarında, infografiklerde, sunumlarda, mobil oyunlarda, harita çoğaltmada, su haritalarında, otel tanıtımlarında, spor ve eğlence alanlarında, inşaat ve trafik planlamanın yanı sıra daha bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Ayrıca 3D haritalarınızda kullanmak  için mükemmel simgeleri ve elementleri haritanızın tasarımı için kullanabilirsiniz. Farklı dokular ve fırçalar eklenti içerisinde bulunmaktadır.

3d-harita-hazirlamak-infografik-grafik-3

Eklentinin nasıl kullanılacağı hakkında bir çok video ders mevcuttur. Dilerseniz Aşağıda yer alan videoda eklenti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Yada web sitesi (www.3d-map-generator.com) üzerinden eklentiye sahip olabilirsiniz.

 


3d map generator

 

Tags : 3d haritaharita oluşturmakharita yapmakmap generator

Leave a Response