close
cocuk-gozumden-izmir
 Başvuru Sona Erdi 

1. KONU

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 01.03.2017- 31.03.2017 tarihleri arasında “Çocuk Gözümden İzmir’im Fotoğraf Yarışması” yapılacaktır.

2. YARIŞMANIN AMACI

Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşadıkları kent ile ilgili duygularını, bakışlarını ve algılarını fotoğraflarla yansıtmalarını sağlamaktır.

3. KATILIM

18 yaş altı olan tüm çocuklarımız katılabilecektir.

4. YARIŞMA ŞARTLARI

 1. Yarışma dijital dalda yapılacaktır.
 2. Yarışma 18 yaş altı tüm katılımcılara açıktır. Sadece seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.
 3. Fotoğraflar siyah-beyaz veya renkli olacak şekilde bir arada değerlendirmeye alınacaktır.
 4. Fotoğraflar cep telefonu ya da tablet ile çekilip gönderilecektir.
 5. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İzmir Büyükşehir Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır.

 1.  Fotoğraflar taşınabilir belleğe (flash disc) kaydedilerek teslim edilecek, teslim sırasında görevli tarafından bilgisayar ortamına aktarılacaktır. Başvuru yapacak her çocuk çekmiş olduğu fotoğrafı velisi ile teslim etmek zorundadır. Teslim sırasında veli tarafından muvaffakat formu doldurulacaktır.
 2.  Yarışma kapsamında gelen fotoğraflar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından basım ve kullanım haklarına sahiptir. Bu eserler İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki etkinlikler, web sitesi ve sosyal projelerde sergilenecektir. Bu eserler için telif ödenmeyecektir ve satınalma yapılmayacaktır.
 3.  Çalışmaların özgün olması şart olup, tamamı ya da bir kısmı daha önce herhangi bir yere gönderilmemiş ve hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 4.  Yarışma sonuçları İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü facebook sayfasında https://www.facebook.com/İzmir-Büyükşehir -Belediyesi-Aile-ve-Çocuk-Hizmetleri-Şube-Müdürlüğü ve www.izmir.bel.tr adresinde 14.04.2017 tarihinde duyurulacaktır. i) Yarışmaya fotoğraf gönderen katılımcılar , şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

j) Yarışma ödülleri 23 Nisan 2017 tarihindeki şenlik etkinlikleri sırasında törenle takdim edilecektir.

5. KATILIM KOŞULLARI

 1. Her katılımcı 1 (bir) adet fotoğraf ile yarışmaya katılacaktır.
 2. Yarışmaya katılan fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olarak düzenlenmelidir.
 3. Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağı için temel renk/ışık düzenlemeleri, basit temizlik uygulamaları dışında müdahaleler kabul edilmeyecektir.
 4. Temaya uygun olmayan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Yarışma için katılım ücreti alınmayacaktır.

6. BAŞVURU VE TESLİM YERİ

Başvurular 01.03.2017-31.03.2017 tarihleri arasında Çiğli, Buca, Yenişehir, Uzundere Çocuk ve Gençlik Merkezlerimize ve Kültürpark Lozan Kapısı girişinde yer alan Sosyal Projeler Merkezi Binası zemin katında kurulacak olan standımıza şahsen yapılacaktır.

7. SEÇİCİ KURUL

Prof. Dr. Simber Rana Atay Eskier, Dokuz Eylül Üniversitesi, GSF Fotoğraf Bölüm Başkanı) Semiha Varış, Ressam Lale Çelik, Psikolog Erhan Ayhan, Tiyatro ve Drama Eğitmeni Bora Çağdaş Varış, Fotoğraf Sanatçısı Emirali Kokal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Şube Müdürlüğü Fotoğraf Sanatçısı

8. ÖDÜLLER

 • -Seçici kurul tarafından toplam 50 adet fotoğraf seçilecektir.
 • -Birincilik Ödülü : 1.lik Madalyası ve Tablet Bilgisayar
 • -İkincilik Ödülü : 2.lik Madalyası ve Tablet Bilgisayar
 • -Üçüncülük Ödülü : 3.lük Madalyası ve Tablet Bilgisayar
 • -Sosyal Medya Ödülü : Plaket ve Tablet Bilgisayar

(Sosyal medya ödülü, seçilen 50 adet fotoğraf içinden (ödül alanlar hariç) Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz “http://instagram.com/ailevecocuk_ibb” instagram hesabında en fazla beğeni alan fotoğrafa verilecektir.)

9. YARIŞMA TAKVİMİ

 • Yarışmaya Son Katılım Tarihi : 31.03.2017
 • Seçici Kurul Toplantı Tarihi : 03.04.2017
 • Sonuçların Açıklanma Tarihi : 14.04.2017
 • Ödül Töreni : 23.04.2017 10.

YARIŞMA SEKRETERYASI VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Mustafa Zafer KAHRAMAN : 0232 293 41 63 Yarışma takviminde değişiklik yapma hakkı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğüne aittir.

Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/İzmir-Büyükşehir -Belediyesi-Aile-ve-ÇocukHizmetleri-Şube-Müdürlüğü

Instagram Hesabı: http://instagram.com/ailevecocuk_ibb

Yarışma Şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tags : çocuk gözümden izmir cocuk gözümden izmirfotoğraf yarışması

Leave a Response