close
kano-kapak

Evde Fotoğraf Makinesi Yapmak ve Kodlamak

Kusursuz ki teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaktadır, fakat bu kolaylaştırmanın verdiği rahatlık yaratıcılığımızı ve üretkenliğimizi olumsuz etkilemektedir. Ama teknolojiden faydalanarak içimizdeki mucidi ortaya çıkartabiliriz. Üstelik fazla uğraşmadan basit bir şekilde bunu yapabiliriz.

Yeni Kickstarter projesi ile Kano, yaratıcılığınızı ve analitik düşünme yetinizi test edebileceğiniz üç adet zorlayıcı it projesini duyurdu. Geçmişte ise dizüstü bilgisayar kiti ile adını duyurmuş ve başarı elde etmiş firma, şimdilerde ise hoparlör kiti, kamera kiti ve birde görsel kitini satışa sunmuştur. İçinizde ki mucidi ortaya çıkaracak olan bu kitler kendi ürünlerimizi yapabilir ve onları geliştirebilirsiniz. Kitlerin içerisinde gelen kullanım kitapçığı size rehber olacaktır.

Kamera kiti içerisinde lensler, odaklama ve görüntüleme ile ilgili bilgileri öğrenirken aynı zamanda 5 MP’lik bir kamera da oluşturabiliyorsunuz. Renkli flash ve filtre kullanımı da mümkün. Kameranıza çeşitli sebzeler ekleyebilir ve daha fazla özellik ekleyerek geliştirebilirsiniz.

Ses kitinde ise ses değiştirme cihazı yapabildiğiniz gibi kendi enstrümanınızı oluşturabilir ve birbirinden harika sesler üretebilirsiniz.

Görsel kitte ise kodlama yaparak seslerinizi ışığa dönüştürebilirsiniz. Ayrıca kendinize LED‘li masa üstü saat bile yapabilirsiniz.

kano-kit-10

Çocukların bile kolayca yapabileceği basit blok kodlama yöntemi ile birbirinden eğlenceli ve faydalı şeyler oluşturabileceğiniz bu kitlerin her biri Kickstarter üzerinde 99 dolar satış etiketine sahiptir. Bu kitlerin tüketici ile buluşma tarihi ise Mayıs 2017 olarak belirlenmiştir.

Tags : fotoğraf makinesiFotoğraf Makinesi Yapmakhoparlörkanokendin-yapKickstarterkodlamamaker

Leave a Response