close
hobilerinizden-para-kazanin

Hobilerinizden para kazanmak istermisiniz?

Bu soruya hayır cevabını verebilecek bilecek çok az insan olduğunu biliyorum ama yinede Şırnakta fayda var. Sizinde bu yazının devamını okumanızda fayda var.

Günümüz hızlı üretim ve tüketim çağında insanların hobi edinme alışkanlıklarında değişmeler oldu. 90 larda insanlar hobi dendiğinde genellikle hobiniz nedir diye sorulduğunda, kitap okumak TV izlemek gibi klasik cevaplar verirlerdi. Belki de bunun sebebi hobi kelimesinin aanlamını bilmediğimizden kaynaklaniyordu.Televizyon izlemek, müzik dinlemek ve kitap okumak hep edilgen şeyler, pek de hobi sayılmıyorlar. Şimdi ise durum oldukça farklı hobi kelimesi gerçek anlamı ile kullanılıyor. Yani artık hobinin anlamı değişti. Hobi aslında yine aynı hobi de bizim için anlamı değişti desek daha doğru.

Günümüzde 140 kelime limiti ile yada 10 dakikalık videolar ile sosyal platformlarda ünlü olan insanlarla dolmuş durumdadır. Artık bilgisayar oyunu oynamak boş zamanda stres atacağınız bir eylem değil; daha çok sizden farklı onlarca insanla gerçek zamanlı rekabet edeceğiniz ve bu rekabetten sağ çıkarsanız maddi gelir kazanacağınız, hele bir de eliniz yüzünüz düzgünse oyun videoları çekerek Youtube reklamlarından köşeyi döneceğiniz bambaşka bir uğraş olmuş durumda. Yani kısaca hobilerinizden para kazanmak için bi uğraşa dönüşmüş. İnsanlar hobi olarak oynadığı oyunları, yaptığı yemekleri, gezi anılarını paylaşarak bunlardan ek gelir elde etmektedir. Günümüz teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak hobilerinizden gelir elde edebiliyoruz.

Eğer ki işiniz el veriyor ise sizler de boş zamanlarınızda gereksiz diziler, evlilik programları veya dedikodu yapmak yerine bu zamanınızı verimli kullanarak ek bir gelir elde edebilirsiniz. Bu iş çok kolay olmayacak ama denemekten zarar gelmez.

Pound Place’in hazırlamış olduğu aşağıdaki infografikte boş zamanlarınızı maddi açıdan faydalı bir şekilde geçirmenin yollarını bulabilirsiniz. Kim bilir belki de o kadar başarılı olursunuz ki artık o sıkıcı ofise gitmenize gerek kalmaz.

Kaynak: http://www.dailyinfographic.com/hobbies-that-will-make-you-money

Tags : AŞÇIBAKINGBLOGBLOGGERBLOGGINGBOŞ ZAMANCOMİCSEK GELİRFACEBOOKFENOMENGAME TOURNAMENTGELİRHOBBYHOBİkarikatürMONEYPARAPART TIME JOBREDACTIONREDAKSİYONREDAKTÖRSNAPCHATSOCIAL MEDIATVİDEO GAMESVLOGGERweb

Leave a Response