close
kitap-illustrasyon-yarismasi

2017 Kitap illüstrasyon yarışması başladı…

House of illustration ve The Folio Society işbirliği ile başlatılan Kitap İllüstrasyon Yarışması, illüstrasyon dünyasına yeni yetenekleri keşfetmek ve desteklemek amacı gütmektedir. Yarışma 18 yaş üstü tüm profesyonellere ve öğrencilere açıktır. Yarışmaya gönderilen çalışmalar daha önce hiçbir platformda yayınlanmamış olmalıdır.

Yarışmaya da seçilecek 3 illüstrasyon ve kapak tasarımı Jane Austen’in Mansfield Park kitabı için aday olarak sunulacaktır. Kazanan tasarım 5.000 euro değerinde para ödülü alacaktır. Katılan  ve seçilen 5 tasarımın her biri 500 euro değerinde ödüle sahip olacaklardır. Altı ödülden 3 tanesi öğrencilere verilecektir.

Katılım için son başvuru

16 ocak 2017 saat 09.00 tarihine kadar başvurular devam edecektir. Başvurunuzu son saatlere bırakmamanızda fayda var. Çünkü son saatlerde web sitesinde yoğun trafik olabilir ve zamanında başvuru yapamayabilirsiniz.

Nasıl başvuracaksınız

Yarışmaya başvuru web sitesi üzerinden yapılacaktır.

1. Her biri farklı tasarımlara sahip 3 adet illüstrasyon tasarımı yollayabilirsiniz.

Buradan yarışmaya yollanacak illüstrasyon tasarımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2. Kapak tasarımı

Katılımcılar ayrıca 3 adet kapak tasarımı illüstrasyonu ile de başvuru yapabilirler. Tasarımlar bir seri halinde olmalıdır. Aşağıda yer alan belgeleri okuyarak daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

BIC- kapak illüstrasyon yönergesi

Kapak tasarımı- teknik çizim

Kapak tasarımı- sunum düzeni

3. Online kayıt

Sadece web sitesi üzerinden yapılan başvurular kabul edilecektir. Online başvuru formuna erişmek için önce üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra mail adresinize gelen teyit maili ile başvurunuzu onaylayıp tasarımlarınızı yükleyeceksiniz.

Online başvuru için buraya tıklayınız.

4. Tasarımlarınızı yükleyin ve kaydedin

Gönderilen illüstrasyonlar RGB renk formatında, 150 veya 155 dpi çözünürlüğünde ve JPEG (jpeg ayarı 8) formatında olmalıdır. Yukarıda yer alan illüstrasyon rehberinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapak tasarımlarınız ve illüstrasyon çalışmalarınızı aynı başlık adı altında gönderebilirsiniz.

Lütfen şartnamede yer alan özelliklere sahip olan yüksek çözünürlüklü tasarımınızı saklayınız. Tasarımlarınız, kazanması halinde bu dosyalar sizden istenecektir.

5. Şartları okuyup onaylayın

Bütün katılımcılar 18 yaşından büyük olmak zorunda ve tasarımları daha önce hiç bir mecrada yayınlanmamış olmak zorundadır. Yarışmaya tasarım gönderdiğiniz takdirde şartları okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.

6. Yarışma başvuru ücreti

Şartları kabul ettikten sonra sizden Paypal aracılığı ile giriş ücreti alınacaktır. Eğer bir Paypal hesabınız yok ise lütfen hesabınızı bir an önce açınız. Yarışma ücreti 25 euro, öğrenciler için ise 15 euro dur. Öğrenci olduğunuzu kanıtlamak zorundasınız.

7. Teyit

Başvurunuz kabul edildiğinde ve yarışma ücretiniz alındıktan sonra size bir onay maili gelecektir.

8. Son başvuru tarihi

Yarışmaya 16 ocak 2017 saat 09:00’a kadar başvuru yapabileceksiniz. Sizlere mümkün olduğu kadar erken başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü son saatlerde sistemde yoğunluk sebebi ile yavaşlama meydana gelebilir.

Yarışma web adresi: www.competitions.houseofillustration.org.uk/book-illustration-competition-2017

Tags : illüstrasyonkitapyarışma

1 Yorum

Leave a Response