close
adobe-project-felix-3d-930×523

Adobe’dan kuralları değiştirecek bir grafik tasarım programı: Project Felix

“Yaratıcılık konferansı” olarak tanımlanan Adobe MAX 2016‘da yeni bir grafik tasarım uygulaması Adobe tarafından duyuruldu. Kendine özgu muhteşem özellikleri ile ilgi çekmeyi başardı.

İsmi Project Felix olarak açıklanan bu program kullanıcılarına 2D ve 3D çalışmalar yapma imkanı sağlamakta. Bu programı kullanacak olan tasarımcının önceden 3D modelleme bilgisine sahip olması gerekmiyor.

cherry_blast

Program 3D modelleme için gerekli materyalleri ve Adobe Stock‘taki ışıklandırma seçeneklerini bir arada kullanıcının hizmetine sunmaktadır.

let-felix-do-the-work-720x620

Kamera açıları değiştirilip, ışıkla oynanarak istenilen modelleme elde edilebilecek. Program tüm bunları makine öğrenme algoritması sayesinde sağlamaktadır. Bu sayede tasarımcının elde etmek istediği perspektifi elde etmesi oldukça kolaylaşmış olacak. V-Ray motoru sayesinde gerçek zamanlı render yapabilme imkanı sağlamakta. Ayrıca tasarımcı çalışmaya devam ederken önizleme yapma olanağına kavuşmuş olacak. Project Felix’e dair ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Tags : 2d3dAdobe MAX 2016Adobe Stockgrafik tasarımgrafik tasarım programıhadobeProject FelixV-Ray
Grafik Notları

The author Grafik Notları

Grafik Tasarım ile 10 yıldır içli dışlı olan ve bu konu hakkında eğitim ve öğrenimini en iyi şekilde tamamlamış bir şeyler öğrenmeye devam eden ve Grafik Tasarıma gönül veren kişilerde farkındalık ve bilgi birikimi oluşmasını sağlamak isteyen bir dost.

Leave a Response