close
livedesignlive
 Başvuru Sona Erdi 

Ev dekorasyonu markası Mudo Concept, genç tasarımcıları ve yenilikçi tasarımları desteklemek amacıyla uluslararası bir yarışma olan Live Design Live Awards’ı düzenliyor. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi ise 15 Ocak 2018.

LiveDesignLive’ın alışılageldiği gibi ürün odaklı değil, yaşam odaklı olduğunu belirten Mudo kurucusu Mustafa Taviloğlu, yarışmada özellikle yeniliğe ve gençlere odaklandıklarını, fırsat tanıdıklarını vurguladı. Live Design Live Awards’ın bu yılki teması ise Living (Yaşam) ve Dining (Yemek) olarak belirlendi.

Tasarımcılara ve aynı zamanda Tasarım, Mimarlık veya Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin lisans veya lisansüstü programlarında halen öğrenci olan katılımcılara açık olan uluslararası yarışma; farklı kültürler, ülkeler, alan ve deneyimlerden gelen öğrenci veya profesyonellerin takımlar oluşturarak katılımlarını teşvik ediyor.

Yarışmacılardan, birbirleriyle uyumlu tekil mobilyalar tasarlarken, özünde mekan yaratmaları, ortam atmosferi ve tarz oluşturmaları isteniyor. İç ve dış mekan konseptlerinde tasarlanacak kapalı ve açık mekan üniteleri, İçerde Yemek / Dışarıda Yemek / İçerde Yaşam / Dışarıda Yaşam kategorileri altında değerlendiriliyor. Masa, sandalye, koltuk, dolap, aydınlatma gibi öğelerin yanı sıra konsepti bütünleyici, döşeme ve tavan gibi tasarım birimlerinin de öneri olarak, ele alınması yarışmacılardan bekleniyor.

“Yaşam” ve “Yemek” olarak tespit edilen, iç ve dış mekan bir arada ele alınmak suretiyle geliştirilen tasarımlarıyla isteyen birey ve gruplar, her iki kategoride de katılabilinecek. Şartname ve detaylı bilginin yer aldığı http://ldlaward.com/ sitesinden, 13 Eylül 2017 – 15 Ocak 2018 tarihleri arasında, online katılım sağlayabilecekler.

İki aşamalı değerlendirme yapılacak yarışmanın jüri üyeleri Murat Tabanlıoğlu (Mimar), Han Tümertekin (Mimar, Mimarlar Tasarım Danısmanlık Ltd. Sirketi kurucu ortağı), Arhan Kayar (dDf Kurucusu ve Ortağı), Sertaç Ersayın (Endüstriyel Tasarımcı / Tasarım & İnovasyon Stratejisti), Luca Molinari (Luca Molinari Stüdyo kurucusu, Spazio Fmg Per L’architettura Bilimsel Yönetmeni), Johann Nowak (DNA Galeri Yöneticisi), Winka Dubbeldam (PENNDESIGN Mimarlık Bölüm Başkanı ve ARCHI-TECTONICS Başkanı), Melda Narmanlı Çimen (Yayın Direktörü) ve Mustafa Taviloğlu (MUDO Concept Sahibi) gibi tasarım, mimarlık ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinden oluşuyor.

Son teslim tarihi 15 Ocak 2018 olan Live Design Live Awards’ın finalistlerinin 1 Şubat’ta yapılan ön değerlendirme sonucunda açıklanacak. Sonra yarışmada kazananları belirlemek için jüri ikinci değerlendirme aşamasına başlayacak. Live Design Live Awards’ın ilk ödülleri ise 20 Nisan 2018 akşamı düzenlenecek sergi ve Gala’da sahiplerini bulacak.

Tabanlıoğlu Mimarlık, dDf, Maison Française, ArtUnlimited, Vak’a, GTC İletişim Danışmanlığı, İstanbul İhracatçılar Birliği, MOSFED ve Contemporary Istanbul, desteğiyle gerçekleşecek. “LIVE DESIGN LIVE AWARDS” yarışması, Mustafa Taviloğlu’nun ev sahipliğinde. Tasarım, mimarlık, sanat dünyası ve basın temsilcileri ve jüri ekibinin katılımıyla Contemporary Istanbul’da 13 Eylül 2017’de düzenlenen bir davetle ilan edildi.

Yarışmayla ilgili şartname ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Tags : ConceptLive Design Live AwardsmobilyaMudoMustafa TaviloğluTasarımyarışma

Leave a Response