close
mozilla-logos

Mozilla’nın yeni logosu aşağıda yer alan logolar arasından mı seçilecek?

Logo değişimi markalar açısından riskli ve bir o kadarda yenilikçi girişimlerden birisidir ve markaların çok sık logo değiştirmediği herkesçe bilinen bir gerçektir.

15 yıl aradan sonra dev sandviç zinciri olan Subway logosunda değişiklikliğe gitmiştir ve ilk kez bu değişikliği 2016 Rio Olimpiyatların’da yayınlamıştır. Şuan ise logo değişikliğine giden isimlerden biriside arama motorları arasında en iyi bilinenlerden birisi olan Mozilladır. Ne varki, Mozilla logosunu gelenekselleşmiş bir şekilde belirlemek yerine, açık kaynakların katkılarıyla oluşturup belirleyecek.

Seçeneklerini 7’ye indirmeyi başaran Mozilla, İngiltere’nin johnson banks ajansıyla çalışmaktadır. Yediye indirilen tasarım sayısının sonraki aşamasında ise Mozilla nihayi kararı vermek için dünya çapındaki tasarımcılarla görüşecek. Tasarımcıların geri dönüşlerini nasıl olursa olsun beklediklerini Mozilla Blog‘ta belitmiştir.

İçlerinden seçilmesi beklenen logo tasarımlarını şöyle bir sıralayabiliriz. Sizce nasıl olmuş tasarımlar?

jb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.keyjb_Mozilla_design_pres_edit_3.key
Tags : Logo değişikliğiMozilla

Leave a Response