close
Pantone uygulama

Pantone mobil uygulaması ile gerçek dünyanın renklerini elde edin.

Yaklaşık 6-7 yıldır myPantone uygulamasını kullanan firma değişen teknolojiyle birlikte yeni bir mobil uygulama yayınlama kararı almış. Bu uygulama için Los Angles da bulunan tasarım stüdyosu Rokkan ile Pantone‘nin ortaklaşa oluşturduğu Pantone Studio uygulamasını tasarımcıların hizmetine sundu. Pantone mobil uygulaması gerçek dünyada çektiği fotoğraflardaki renkleri Pantone kataloğunda bulunan renkler ile eşleştirmeye imkan tanımaktadır.

pantone-uygulama-01-gallery

Uygulama, telefonunuzun kamerası aracılığı ile çekmiş olduğunuz fotograf veya görüntüden elde ettiğiniz renkleri RGB ve Hex kodları ile birlikte Pantone renklere dönüştürmektedir. Bir kez yakalamış olduğunuz renkler kişisel renk kütüphanenizde depolanabiliyor. Burada Pantone’nin algoritmaları sayesinde birbiri ile uyumlu renkleri görebilirsiniz. Ayrıca kullanıcının kendi renk paletini oluşturmasına imkan sağlıyor.

pantone_studio_05_gallery

Bu uygulama çok daha kapsamlı chromatic renkler oluşturmanıza imkan sağlıyor. Gelişmiş algoritması ve renkleri yüzey ve dokulara uygulayabilme özelliği sayesinde oldukça etkileyici bir uygulama olduğu göz ardı edilemez. Ayrıca uygulama aracılığı ile oluşturduğunuz özel renk paletinizi sosyal medya aracılığı ile başkaları ile paylaşmanıza imkan vermektedir. Bunun yanı sıra oluşturduğunuz renkleri Photoshop ve Adobe Creative Cloud uygulamalarınızda kullanabiliyorsunuz.   Rokkan CEO’su John Noe uygulamanın iki temel çerçevesinde gelistirdikerini belirtmektedir; ilham ve çalışma alanı. Çarpıcı arayüzü, etkileyici tasarımı ve işlevselliği ile kullanıcı dostu bir uygulama.

pantone_studio_03_gallery

Tabi bu uygulamayı kullanmanın bir bedeli var. 1 Ağustos’ta yayınlanan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz ancak kullanım için ödemeniz gereken ücret aylık $7,99 ya da yıllık $59,99. Klasik, baskılı Pantone kataloğundan ayıran bir özellik de yeni Pantone renklerinin güncelleme ile uygulamaya eklenebilmesi. Uygulama şimdilik sadece iPhone sahibi kullanıcıların hizmetinde.

Aşağıdaya yer alan video ile uygulamanın özelliklerine bakabilirsiniz.

Tags : appcolormobil uygulamaPantonePantone katalogrenk

Leave a Response